Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fan Club

| Fan Club © 2oo9 |

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Michael Jackson

4 posters
YazarMesaj
Yelyah!
Üye

Üye
Yelyah!

Rep : 0

Michael Jackson Empty
MesajKonu: Michael Jackson   Michael Jackson Icon_minitimeCuma Eyl. 11, 2009 1:55 pm

Michael Joseph Jackson (d. 29 Ağustos 1958 – ö. 25 Haziran 2009) “Popun Kralı” olarak tanınan Afro-Amerikalı şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı ve pop yıldızı.

Jackson Ailesi'nin dokuz çocuğunun yedincisi olarak dünyaya gelen Michael Jackson, babasının kurduğu Jackson 5 grubunda 1971 yılında henüz 11 yaşındayken müzik yaşamına atılmıştır. Daha sonra Off the Wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991), HIStory (1995) gibi milyonlarca satan solo albümlere imza atan Jackson, büyük bir şöhret kazanmış ve “Popun Kralı” (İngilizce: King of Pop) olarak anılmaya başlanmıştır. Guinness Rekorlar Kitabı'na da giren Jackson, özellikle son yıllarda bazı sağlık sorunları ve skandallarla gündeme gelmiştir.

Üç çocuk babası olan Michael Jackson, 25 Haziran 2009 günü Los Angeles'taki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu koma hâlinde hastaneye kaldırılmış fakat kurtarılamamıştır. Ölüm nedeni kalp durması sanılsada, Los Angelas Adli Tıp Kurumu'nun yaptığı otopsi ile ölüm nedeninin uykusuzluk tedavisinde kullandığı çok güçlü anestezi ilacı propofol olduğu açıklanmıştır. Propofol ve sakinleştirici lorazepam ilaçlarının Jackson'ın ölümünün en önemli nedenleri olduğu kaydedilen açıklamada, Jackson'ın kanında midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının da bulunduğu söylenmiştir. Olayın cinayet olmasından şüphelenilmektedir.
Dark Soul N'S
Admin

Admin
Dark Soul N'S

Rep : 10

Michael Jackson Empty
MesajKonu: Geri: Michael Jackson   Michael Jackson Icon_minitimeCuma Eyl. 11, 2009 2:23 pm

Allah rahmet eylesin.Teşekkürler canım =)
https://fanturkey.yetkin-forum.com
Juliana N'S
Admin

Admin
Juliana N'S

Rep : 3

Michael Jackson Empty
MesajKonu: Geri: Michael Jackson   Michael Jackson Icon_minitimeCuma Eyl. 11, 2009 5:19 pm

Sevmiyorum,sevmedim,sevmeyeceğim. =D
Sağol tatlım. Very Happy
https://fanturkey.yetkin-forum.com
ieshimu
Üye

Üye
ieshimu

Rep : 0

Michael Jackson Empty
MesajKonu: Geri: Michael Jackson   Michael Jackson Icon_minitimeCuma Eyl. 11, 2009 5:43 pm

Ben kendisini sevmesem de şarkılarını beğeniyorum (:
Teşekkürler bebek Very Happy Very Happy
[/i]

Michael Jackson
1 sayfadaki 1 sayfası